33°C
ISTANBUL HAVA DURUMU33°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN +90 530 976 28 36

Haberler Havuzu

SUSAGAD

İHH SULTANBEYLİ YETİMLERİN DAYANAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR!

- +
İHH SULTANBEYLİ YETİMLERİN DAYANAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR!

Dünya üzerinde nerede yardıma muhtaç bir insan varsa oraya el uzatmaya çalışan İHH İnsani Yardım Vakfı Sultanbeyli’den tüm Türkiye’ye yayılan ve bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği “Cennetin Çocukları” projesi kapsamında yardım kahvaltısı gerçekleştirdi.

 

Sultanbeyli Elit Kongre Salonunda düzenlenen programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Lafçı, Zafer Söğütçü ve Gülten Terzi, SUSAGAD Başkan Vekili Cihan Güney, Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Sultanbeyli Halk Eğitim Müdürü Celal Gündoğdu, BBP Sultanbeyli İlçe Başkan Yrd. Necdet Karakaya, Memur-Sen İstanbul İl başkanı Talat Yavuz,  Eğitim Birsen Sultanbeyli İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve beraberinde diğer STK temsilcileri katıldı.

 

Türkistanlı Abdullah Aziz hocanın okumuş olduğu Kur’an tilaveti ile başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.

 

İHH Sultanbeyli Şube Başkanı Mehmet Ali Kemal yapmış olduğu konuşmasında, “İlçemizde başlayıp ülkemize yayılan Cennetin Çocukları projemiz ile birçok yetimin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Projemize sizlerde destek olabilirsiniz. Kırtasiye malzemesi, oyuncak seti gibi ufak hediyelerle yetimlerimizin ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yüzünü güldürebilirsiniz” diyerek programa katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu.

 

“DÜNYAYA ADELETİ, REFAHI VE HUZURU GETİRECEĞİZ”

 

Yetimler yararına verilen kahvaltıya Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i temsilen katılına Sultanbeyli Belediye Başka Yardımcısı Zafer Söğütçü, “İHH temsilciliğimize ve şube başkanımıza, bu şekilde seçkin bir topluluğu bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Rabbimize hamd olsun, İHH dünyanın dört bir yanında yetimlerimize ve birçok insana yardım ediyor. 1999 yılında ülkemiz bir deprem badiresi atlatmıştı. Malumunuz birçoğunuz hatırlayacaktır. Kendi vatandaşı için dışarıdan gelen yardımı dağıtamayan İHH’mız şuanda dünyanın dört bir yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor. Güçlü olmaya devam edeceğiz. Dünyaya adaleti, refahı ve huzuru getireceğiz” sözleriyle etkinliğe katılamayan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in selamını iletti.’’

 

KUBİLAY’DAN “CENNETİN ÇOCUKLARI VE KORUYUCU AİLE” PROJESİNE DESTEK

 

Sözlerine kısa bir selamlama konuşmasıyla başlayan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, “Bu şekilde önemli bir konuya dikkat çekmek adına böyle bir programı tertip eden İHH başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemizde Cennetin Çocukları projesine ve yetimlerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Kubilay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından yürütülen “Koruyucu Aile” projesine de dikkat çekerek, Koruyucu Aile” projesi kapsamında ailelere verilen çocukların tüm giderlerinin devlet tarafından karşılandığını belirtti.

 

” İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİDEMEZSİN “

 

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım selamlama konuşmasının ardından, sözlerine şöyle devam etti. Yıldırım” İman etmedikçe cennete gidemezsin, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. O yüzden birbirimizi seveceğiz. Peygamber efendimiz tüm insanlığa gelmiştir. Çünkü Kur’an-ı en iyi o yaşadı ve bizde ondan örnek alıyoruz. Miskinlere nasıl yardım ettiyse öyle yardım etmeye çalışıyoruz. Yetim ve öksüz kere biz senin bıraktığın yerde senin yolunda bakmaya devam edeceğiz. Tek başına bir organizasyon bu kadar yetim ve öksüz bakamaz. Öyle bir sistem geliştireceğiz ki yetimleri tüm toplum kabul etsin. Sonrada bu toplumlar yetimleri hiçbir kimseye kaptırmayacak. Bir politika yaratacağız. Ramazan’ın her 15 günü yetimler günü olsun dünyada dedik. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımız tarafından bu kabul edildi. İlçe Belediyelerimiz ve Kaymakamlarımız bütün yetimlerin sayısını çıkardı. Her hangi bir hayra sebep olursanız o hayrı işlemiş gibi olursunuz. ” sözleriyle Yetimlere yaptığınız yardımlar gelecek nesillerin bineceği gemi olacaktır” dedi.

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

İLETİŞİM HATTI